برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۶/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» فرش شیک 1500 شانه کاشان

فرش شیک 1500 شانه

برای دیدن انواع فرش های 1500 شانه در طرح های بسیار شیک و امروزی کلیک کنید .
در صنعت نساجی می توان فرش 1500 شانه را جزء نو ظهورترین فرش های ماشینی در دنیا دانست . در سال های اخیر تولید فرش های ماشینی در ایران به خصوص در کاشان دارای روند رو به رشدی بوده است و باعث شده است که فرش های ماشینی زیبا با طرح و رنگ های چشمگیر و دل نوازی با تعداد شانه و تراکم متفاوتی تولید شود . اکثر دستگاه های فرش بافی که توسط کمپانی های بزرگ تولید شده است را کارخانه های تولید فرشی که در کاشان وجود دارد خریداری کرده اند .
در کنار داشتن نیروی انسانی مجرب داشتن دستگاه های به روز و مدرن دنیا باعث می شود که بهترین فرش های روز دنیا تولید شود . فرش های با کیفیت در دنیا در شهر کاشان تولید و به سایر نقاط کشور ارسال می شود . تولید فرش های ماشینی 500 شانه ، 700 شانه ، 100 شانه و 1200 شانه جزء افتخارات این شهر است و به تازگی تولید فرش های با کیفیت 1500 شانه نیز به این افتخارات افزوده شده است . این فرش های شیک و امروزی توانسته اند نظر بسیاری از مشکل پسندان را به خود جلب کنند و سالانه مقادیر بالایی از فرش های شیک 1500 شانه به کشورهای دیگر صادر می شود .
تعداد شانه و تراکم در فرش های 1500 شانه
شانه به تعداد گره های که در یک متر از عرض فرش ها زده می شود می گویند که در فرش های 1500 شانه این تعداد 1500 گره می باشد و به تعداد گره های که در یک متر از طول فرش های ماشینی زده می شود تراکم می گویند که این تعداد در فرش های 1500 شانه 4500 می باشد . فرش های 1500 شانه از نظر فشردگی بین گره ها و وزن در حال حاضر بی رقیب می باشد .
از زمان های گذشته ایرانیان فرش های ابریشمی دست بافت را می بافند و این نوع از فرش ها به دلیل داشتن زیبایی و ظرافت بسیار زیاد و همچنین ریز بافت بودن زبانزد جهانیان بوده است . و از این رو همیشه رویای فرش ماشینی رسیدن به زیبایی و ظرافت فرش های دست بافت ابریشمی بوده است و امروزه با تولید فرش های 1500 شانه توانسته اند به این رویا برسند . فرش های 1500 شانه از نظر زیبای ، ظرافت و ریز بافتی بسیار به فرش های ابریشمی دست بافت گونه شبیه می باشد و به دلیلی داشتن تعداد شانه و تراکم بالا بسیار نرم و لطیف هستند .
ویژگی فرش های 1500 شانه
برای بافت فرش های 1500 شانه به دلیلی تعداد شانه وتراکم بالا باید از نخ های ظریف استفاده کرد . در غیر این صورت باعث می شود که طرح ها و گل های آن درهم پیچیده شود و نقش و نگار آن قابل دیدن نباشد . همچنین زمان آهار و تکمیل فرش نخ خاب آن ها بسیار کوتاه می شود تا طرح آن به زیبایی دیده شود .
برای این که یک فرش بافته شود به چند نوع نخ نیاز است که عبارتند از : نخ تار ، نخ پود ، نخ خاب و نخ ریشه که هر کدام از این نخ ها دارای جنس های متفاوتی می باشند . نخ تار از جنس پنبه می باشد ، نخ پود از جنس کنف یا جوت است ، نخ خاب دارای جنس مختلفی می باشد که بهترین آن ها صد در صد آکریلیک می باشد که در فرش های 1500 شانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و نخ ریشه از جنس پنبه است این نوع نخ برای تزیین فرش ها می باشد و در انتهای آن ها دوخته می شود .
همانگونه که بیان کردیم برای بافت فرش های 1500 شانه از نخ اکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند . هیت ست شده یک فرآیندی می باشد که بر روی نخ های خاب اعمال می شود به این صورت که نخ اکریلیک وارد یک تونل که دارای بخار و گرما است می شود و این کار باعث می شود که مقاومت آن بالاتر برود . از ویژگی های نخ های آکریلیک می توان به رنگ پذیری بالا و حالت پفکی بودن آن اشاره کرد .
دستگاه های که به وسیله ی آن فرش های 1500 شانه را می بافند  HCPX3 نام دارد . این دستگاه ساخت کمپانی وندوویل می باشد . فرش های 1500 شانه دارای 8 رنگ واقعی است و طرح و نقشه های که در این نوع فرش ها بافته می شود را نمی توان در فرش های مانند 700 شانه و 500 شانه بافته زیرا این طرح برای فرش های ظریف و با تراکم و شانه بالا مناسب می باشد .
قیمت فرش های شیک 1500 شانه کاشان
قیمت فرش های ماشینی به ویژه فرش های 1500 شانه به عوامل مانند تعداد شانه ، تعداد تراکم ، ابعاد و جنس نخ خاب وابسته است . فرش های 1500 شانه دارای ابعاد 6 متری ، 9 متری و 12 متری می باشد و همانگونه که گفتیم جنس نخ خاب آن اکریلیک می باشد . و همچنینی به دلیلی داشتن تعداد تراکم و شانه بالا نسبت به سایر فرش های ماشینی قیمت بالاتری دارند .
مزایای و معایب فرش های 1500 شانه کاشان
از مزایای فرش های 1500 شانه می توان به زیبایی و دلنشین آن به دلیل لطافت و ظرافت آن اشاره کرد . استفاده از فرش های 1500 شانه در منزل باعث می شود که زیبایی خاصی به آن مکان بدهد و به دلیل داشتن ابعاد متنوع برای فضا های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد . فرش های 1500 شانه را جزء فرش های لوکس و شیک قرار داده اند و برای بسته بندی آن ها از پک و یا ساک های بسیار شیک استفاده می کنند و می توان آن ها را به آسانی به خارج از کشور صادر کرد .  شما می توانید برای خرید فرش های 1500 شانه به فروشگاه فرش شیک مراجعه نمایید و فرش 1500 شانه مورد نظر خود راخریداری نمایید .
از معایب فرش های 1500 شانه می توان به ارتفاع کم نخ خاب آن به عنوان یک کف پوش و نازک بودن آن نسبت به فرش های 1200 شانه و غیره اشاره کرد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه