برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۹۹/۵/۱۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» واحد طراحی فرش های شیک

فرش های شیک

برای ایرانیان که نزدیک ترین اقوام به هنرهای فاخر و دیرینه هستند ، سکنی گزیدن در فضاهایی که بهترین و بیشترین جذابیت هنری را داشته باشد همواره در صدر توجه بوده و مطلوبیت بالایی دارد . در فضای خانه های ایرانی ردپایی از اصالت و زیبایی دیده می شود و عمده این آثار در فرش هایی است که در کف خانه ها گسترانده شده و مهم ترین عنصر دکوراسین محسوب می شود .
برای صاحب خانه های ایرانی جذاب نمودن و زیبایی فضای خانه به حدی اهمیت دارد که ممکن از روز ها و هفته ها زمان صرف نونوار کردن و خرید وسایل دکوراسیون نمایند . هرچند در دنیای شلوغ و پرترافیک امروزی و گسترده تر شدن شهر نشینی استفاده از چنین تکنیک هایی در بالا بردن تقویت روحیه اعضا خانواده تأثیر بسزایی دارد اما ناگفته نماند که هنر و توانایی صاحب خانه در امر ست کردن وسایل و برقراری تناسب بین اجزاء دکور نیز در این مورد بی تأثیر نخواهد بود .
می دانیم که شهر کاشان در بین تمامی شهر های کوچک و بزرگی که به فعالیت بافت فرش های ماشینی مشغول هستند ، رتبه یک جهانی را دارد و خرید از بافته هایی که به شهر کاشان نسبت داده می شود بسیار خوشایند تر از خرید از محصولات برند های غیر کاشانی است . اما سوال اساسی اینکه چه موردی می تواند تا این حد بر جذابیت فرش های ماشینی کاشان بیافزاید و چه ویژگی هایی فرش های ماشینی کاشان را بر بافته های دیگر مرجح ساخته است ؟
مقالات و نوشته های متعددی به ویژگی های فرش های ماشینی کاشان و مقایسه آن با سایر بافته ها پرداخته اند . ویژگی هایی که در دو دسته کلی ظاهری و فنی قرار گرفته و توضیح در رابطه با هرکدام نیازمند متنی مجزا خواهد بود . ما به عنوان آشنایان به حرفه فرش و قالی در نوشتار پیش رو قصد داریم تا با توضیح در مورد دیزاین ، طراحی و تولید فرش های شیک و لوکس توسط کارخانه های فرش کاشان به عنوان یکی از ده ها ویژگی برتر فرش های تولید شده در کارخانه های کاشان به معرفی فرش های شیک پرداخته و راهنمایی جهت خرید بهتر و مطلوب تر باشیم .

ویژگی فرش های کاشان
بد نیست در ابتدا بصورت موردی مهم ترین ویژگی های فرش های ماشینی کاشان را بر شمرده تا بیشتر با این هنر فاخر و ارزشمند آشنا شویم و بتوانیم با دید بهتری به بررسی موضوعی ویژگی های بپردازیم .
فرش های کاشان چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت در رده قدیمی ترین بافته های جهان محسوب می شوند . گذر جاده ابریشم از کشور ایران شروعی قدرتمند برای صنعت نساجی بوده است و در هر دوره از زمان شاهد کمک های صنعت نساجی به اقتصاد و هنر ایران بوده ایم . صادرات و نیروی کاری که در صنعت نساجی از پارچه بافی گرفته تا فرش بافی بکار گرفته شده اند و موجبات نام آوری ایران را فراهم کرده اند تا حد زیادی به رشد اقتصاد و کاهش آمار بیکاری دامن زده است .
هنگامی که قصد خرید کف پوش برای منزل ، فضای اداری ، مکان عمومی و ... را داریم و در نقش خریدار پا به بازار می گذاریم به چند ویژگی کلی شامل : زیبایی ظاهری محصول ، متناسب بودن بافته با کابرد از لحاظ تاب اوری و مقاومت در برابر تردد ، متناسب بودن قیمت ، دوام و کیفیت و در نهایت مطلوب بودن در مقایسه با سایر بافته ها توجه کرده و بر اساس چنین آیتم هایی انتخاب می کنیم .
یک تخته فرش ماشینی کاشان خصوصا اگر از برند نامی مانند فرش کاشان باشد ، در مقایسه با سایر بافته ها دارای ویژگی های ظاهری و فنی متفاوتی به شرح زیر است :
1- بافته های فرش کاشان به هیچ وجه دارای خطای بافت مانند تکرار سیلندر ، بافت غلط نقش مایه ، جا افتادگی و نخ در رفتگی و ... نخواهند بود . در حالی که ممکن است کارخانه های دیگر محصولاتی با چنین خطاهایی را تحت عنوان فرش های درجه دو یا سه وارد بازار کنند .
2- شیک و لوکس بودن ، ویژگی بارز فرش های ماشینی کاشان است . گروه و تیم طراحی فرش کاشان از متخصصین و هنرمندان خوش سلیقه ای هستند که به خوبی می دانند رقابت بهترین کارخانه ها بر سر طراحی فرش های شیک و مدرن است . تیم طراحی فرش کاشان به حدی هنرمندانه ظاهر شده است که بسیاری از کارخانه های بافت فرش ترکیه به دنبال جذب طراحان کاشانی هستند .
3- در کنار ویژگی های مطرح شده ، نوآوری و خلاقیت بالا مشخصه دیگر فرش های ماشینی کاشان است . همواره اولین فرش ها از لحاظ شانه و تراکم و نگاره و ... از دل کارخانه های کاشان برآمده اند . برای مثال در حال حاضر تنها کارخانه های نامی و مشهور کاشان توان تولید فرش های 1500 شانه را دارند . فرش های 1500 شانه ای که در ظاهر تفاوتی با فرش های دستبافت نداشته و به همان اندازه زیبا و جذاب هستند .
4- مرحله آهار یا پرداخت به عنوان آخرین مرحله از تولید فرش های ماشینی در کارخانه فرش کاشان بصورت متفاوت از سایر کارخانه ها انجام می شود . مرحله آهار در کارخانه فرش کاشان برای فرش های شیک و با دوام این برند بسیار ریز بینانه است و با دقت بالا انجام می شوند . در این مرحله کوچک ترین خطای انجام شده در خط تولید ، محصول را از دور رقابت حذف کرده و به خریداران این اطمینان را می دهد که بافته های فرش کاشان تنها و تنها در درجه یک و کاملا صادراتی تولید می شوند .
5- در نهایت مرحله عرضه و سپردن فرش های شیک و لوکس را به بازار داریم . بازار فرش و قالی بسیار گسترده تر از حد تصور ماست . فرش های کاشان در تمامی شهر های جهان عرضه شده و در تمامی کشور ها آثار هنر ایرانی آریایی به خوبی نمود داده می شود . در حال حاضر تولید کنندگان کاشانی بر سر کیفیت مواد اولیه و ... با یکدیگر رقابت نمی کنند چراکه تمامی محصولات تولید شده تحت عنوان برند های نامی از بهترین الیاف بافته می شوند اما رقابت بر سر روش های عرضه و مواردی از این دست که در زمره نوآوری تلقی می شوند ، سهم هر تولید کننده را در بازار مشخص می کند . فرش های شیک و بی نظیر کارخانه فرش کاشان به روش های سنتی و مدرن عرضه می شوند . هرچند روش های سنتی هنوز هم طرفداران خود را دارند اما همت تولید کنندگان در جهت حرکت بازار به سمت روش های مدرن و امروزی است . در ادامه توضیح مختصری در رابطه با روش عرضه مدرن فرش های شیک داده خواهد شد .

عرضه مدرن فرش های شیک کاشان
لفظ مدرن بودن حکایت از روش یا متدی دارد که تا کنون وجود نداشته و برای نخستین بار در حال رواج یافتن و عمومی شدن است . روش عرضه مدرن فرش های ماشینی استفاده از تکنولوژی اینترنت و طراحی فروشگاه های اینترنتی است . فروشگاه هایی که صفحاتی در وب سایت های رسمی را شکل داده و تحت نظارت و اداره مستقیم تولید کننده هستند . در این فروشگاه تمامی محصولات به قیمت کارخانه یا عمده فروشی عرضه شده و خرید بدون دغدغه های فروشگاه های فیزیکی و روش های سنتی انجام می شود .
فرش های شیک ، با داوم ، مدرن ، زیبا ، ارزان قیمت و با کیفیت تولید کنندگان کاشانی در فروشگاه های اینترنتی معتبر هر برند قابل خریداری است و جالب تر آنکه هر تولید کننده برای جلب بیشتر مشتری نسبت به ارائه خدماتی خاص نظیر ارسال رایگان محصول درب منزل ، دسترسی بدون محدودیت به محصولات ، مشاوره رایگان و تخصصی، ارائه مقالات علمی و آموزشی و ... اقدامات لازم را به عمل آورده است .
با این توضیحات بهترین برند برای خرید فرش های شیک و بی نظیر ، برند های نامی کاشان هستند که بنا بر تخصص و مهارت سهم بسزایی از بازار را به خود اختصاص داده اند . فرش های فاخری که در طول کم تر از 5 دهه فعالیت در سراسر جهان به شهرت رسیده اند . از طرف دیگر فروشگاه های اینترنتی هم بنابر ویژگی های خاص و راحتی خرید بهترین فروشگاه ها انتخاب شده اند . در هنگام خرید فرش های شیک از فروشگاه های اینترنتی رعایت نکات امنیتی ، توجه به معتبر بودن برند و ... لازم و ضروری می نماید  .

فرش های شیک
آنچه بیش از هرچیز شیک بودن فرش را در نظر ما تجلی می کند ، طراحی زیبا و نقش مایه های فاخری است که عمدتا برگرفته از اصالت و هنر ایرانی ست . اگر به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان سری زده و در دسته محصولات به نگاره های بافته شده روی فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه تمرکز نمایید ، بی شک از اینهمه هنر و زیبایی در تعجب خواهید بود . هنر نهفته در فرش های فروشگاه فرش کاشان به حدی ست که فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه این برند را تحت عنوان فرش های شبه دستبافت نامیده اند و در ظاهر هیچ تفاوتی بین این دو دسته محصول وجود ندارد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه